محل تبلیغات شما

روشن نشدن و یا خاموش شدن تلویزیون یکی از مشکلات شایع در انواع تلویزیون هاست و صرفا به تلویزیون ایکس ویژن محدود نمی شود با این حال قصد داریم این مسئله را در مقاله مورد نظر صرفا در خصوص تلویزیون های ایکس ویژن بررسی کنیم. تفاوتی ندارد تلویزیون شما چند اینچ بوده و یا اینکه دارای چه مدلی است در هر صورت روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن به بخش برد پاور مربوط می شود.

برد پاور در کنار قطعات دیگر همچون مین برد به عنوان یکی از قطعات اصلی تلویزیون ایکس ویژن و سایر تلویزیون ها شناخته می شود. قیمت این قطعه با توجه به مدل تلویزیون ایکس ویژن متفاوت است. بنابراین برای تلویزیون هایی با سطح کیفی بالاتر باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. خراب شدن و تعمیر برد پاور تلویزیون ایکس ویژن را در ادامه به صورت تفصیلی تر بررسی می کنیم.

وظیفه برد پاور چیست؟

در همه تلویزیون ها قسمتی به نام منبع تغذیه وجود دارد که وظیفه اصلی آن توزیع ولتاژ مناسب به سایر بردها و قطعات تلویزیون است. ولتاژ برق شهری پس از ورود به قسمت برد پاور تبدیل به ولتاژهای پایین تر و DC می شود که تلویزیون به آن ها احتیاج دارد. این ولتاژ به قسمت های مختلف تلویزیون مانند مین برد، برد تیکان ، بک لایت و . ارسال می شود. هرگونه اختلال در عملکرد برد پاور با بی استفاده ماندن تلویزیون ایکس ویژن همراه می گردد.

اختلالات تلویزیون ایکس ویژن پس از خرابی برد پاور

خراب شدن برد پاور با بروز مشکلات ذیل همراه می شود:

  • خاموش شدن کامل تلویزیون (به این حالت از تلویزیون، حالت مرگ یا DEAD گفته می شود)
  • دستگاه تلویزیون روشن نمی شود و چراغ استندبای نیز خاموش است .
  • دستگاه تلویزیون روشن نمی شود اما چراغ استندبای چشمک می زند.
  • تلویزیون به صورت اتوماتیک خاموش می شود.
  • تلویزیون دیر روشن می شود.

اگر دوشاخه تلویزیون به برق وصل است و چراغ استندبای روشن می شود اما تلویزیون روشن نمی شود در واقع مدار برق تا ورودی پاور سالم است اما برد پاور شما دچار مشکل شده است. در اغلب موارد این مشکل صرفا با یک تعمیر ساده رفع می شود و نیازی به تعویض برد پاور نخواهد بود. اما اگر نیاز به تعویض برد پاور باشد باید دقت کنید که حتما از قطعات اورجینال و مورد تایید نمایندگی تلویزیون ایکس ویژن استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است به مرور زمان بقیه قطعات نیز دچار آسیب شوند.

تعمیر برد پاور تلویزیون ایکس ویژن

شما برای رفع اختلالات تلویزیون ایکس ویژن باید با نمایندگی این برند در استان و یا شهرستان خود تماس بگیرید. هرگز تعمیر دستگاه را به افراد دیگر غیر از تعمیرکاران معرفی شده در زیر مجموعه شرکت مادیران واگذار نکنید. شما می توانید با شماره تلفن های درج شده در وب سایت کالا پایا نیز تماس گرفته و مشاوره لازم را جهت رفع اختلال و یا مراجعه به نمایندگی تلویزیون ایکس ویژن دریافت نمایید. مشاوران و کارشناسان وب سایت کالاپایا شما را در راستای رفع اختلال ایجاد شده راهنمایی نموده و مشاوره لازم را به شما ارائه می کنند.

چرا تلویزیون ایکس ویژن روشن نمی شود؟

تلویزیون ,برد ,ایکس ,ویژن ,پاور ,روشن ,ایکس ویژن ,برد پاور ,تلویزیون ایکس ,می شود ,و یا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
وبلاگ کانال روستای گنگک پرازفایل شهر زیتونی من ره پویان دانش گالش نیوز نگین کویر الوند آگهی wingrepcoli حفاظ دیواری آشنایی با افت شنوایی و کم شنوایی و کاربرد های سمعک